když myslíte
na vzdělání svých dětí
respektujeme individualitu každého dítěte
když myslíte
na vzdělání svých dětí
chováme se k dětem s laskavou důsledností
když myslíte
na vzdělání svých dětí
jsme relativně malou školkou, kde se všichni známe
MOJE ČAJKOVIČKA
 
 
Milí rodiče, srdečně vás zveme na první třídní schůzku ve čtvrtek 16. června. Zde se dozvíte vše potřebné k nástupu vašeho dítěte na naši Čajkovičku. Schůzka se koná v mateřské škole - třída Sluníčka.

Číst dále ...
Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče a sourozence na slavnostní rozloučení s předškoláky ve čtvrtek 23. 6. 2022 na naší školní zahradě.

Číst dále ...
Děkujeme všem za hojnou účast a příjemnou atmosféru na našich oslavách ke Dni dětí 2. června, který jsme si společně užili v areálu Lodiček parku Boženy Němcové ve stylu MADAGASKAR. Velké PODĚKOVÁNÍ patří rovněž všem zaměstnancům MŠ za obětavost a skvělou spolupráci. Poděkování patří také těm, které na fotce bohužel nejsou...

Číst dále ...
Na základě §2 odst. 5 a 6 zákona č. 67/2022 Sb. "Lex Ukrajina" vyhlašuje ředitel školy na 9.6.2022 od 14:00 do 16:00 termín zápisu pro ukrajinské děti. Відповідно до §2 абзаців 5 і 6 Закону № 67/2022 Зб. «Лекс Україна» оголошує директора школи 9 червня 2022 року з 14:00 до 16:00 кінцевого терміну зарахування українських дітей.

Číst dále ...
V týdnu od 30. 5. - 3. 6. 2022 máme v MŠ "Veselý týden". Na každý den je pro děti připraven zábavný program. Bližší informace najdete v šatnách jednotlivých tříd.

Číst dále ...
V pátek 27. 5. 2022 jdou děti ze třídy Sluníček, Berušek a Žabiček do KINA CENTRUM na pohádku "TLAPKOVÁ PATROLA".

Číst dále ...
Ve čtvrtek 19. 5. 2022 máme v naší školce "Indiánský den". Předem děkujeme rodičům za spolupráci:)

Číst dále ...
V úterý 17. 5. 2022 jedeme na celodenní výlet do ZOO Ostrava.

Číst dále ...
Od 9. 5. do 12. 5. 2022 proběhnou na jednotlivých třídách "BESÍDKY PRO MAMINKY" Srdečně zveme!

Číst dále ...
Ve čtvrtek 28. 4. 2022 si užijeme "Čarodějnický den" plný čarování, létání na koštěti a zábavy. V tento den se všichni proměníme v čaroděje a čarodějnice. Kostýmy s sebou.

Číst dále ...
Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023 proběhne v úterý 3. května 2022. Dokumenty ke stažení v záložce PROVOZ - ZÁPIS DO MŠ.

Číst dále ...
V pátek 22. 4. 2022 máme v MŠ "DEN BEZPEČNOSTI". Tento den se budeme těšit na děti v kostýmech Integrovaného záchranného systému.

Číst dále ...
V úterý 12. 4. 2022 máme v MŠ "Velikonoční dopoledne" plné jarních her a zábavy. Uvítáme, když děti převelčete za "VELIKONOČNÍ ZVÍŘÁTKA".

Číst dále ...
V pátek 8. dubna a 29. dubna 2022 bude v naší MŠ "PŘEDŠKOLIČKA" pro maminky s dětmi, které mají zájem o zápis k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2022/2023.

Číst dále ...
Ve středu 23. 3. 2022 máme v mateřské škole "Broučkový den". Předem děkujeme rodičům za spolupráci:)

Číst dále ...
Termíny zapisů nových prvňáčků ZŠ U Studny...

Číst dále ...
V naší školičce proběhne dne 16. 3. 2022 karnevalové dopoledne s Hopsalínem.

Číst dále ...
Srdečně zveme rodiče našich předškoláků na besedu s panem ředitelem, paní zástupkyní a p. učitelkami prvních tříd. Schůzka se koná dne 17. 3. 2022 v 15:00 hodin - třída Žabiček.

Číst dále ...
V pondělí 14. 2. 2022 máme v MŠ "Srdíčkový den". Chcete-li, můžete dětem ozdobit oblečení dle vaší fantazie. Uvítáme vaší tvořivost:)

Číst dále ...
V týdnu od 31. 1. - 4. 2. 2022 proběhne v naší MŠ "ZIMNÍ ŠKOLKOVÁ OLYMPIÁDA". Děti se seznámí s rituály a symboly, včetně vlajky, pochodně či slavnostních ceremoniálů na úvod a závěr olympijských her. Vyzkouší si několik zimních sportů, dozví se o vybavení, které ke sportům potřebujeme, i kde se s takovými sporty mohou setkat.

Číst dále ...
Ve středu 19. 1. 2022 máme v MŠ "Balónkový den" s překvapením. Chcete-li, můžete dětem ozdobit oblečení dle vaší fantazie. Uvítáme vaší tvořivost:)

Číst dále ...
Milí rodiče, stejně jako loni nás velmi mrzí, že se s Vámi nemůžeme setkat na vánočních besídkách. Vánoční vystoupení jednotlivých tříd můžete zhlédnout na odkazech níže:)

Číst dále ...
Statutární město Karviná i letos připravilo pro děti předškolního věku výjezdový lyžařský kurz ve Ski areálu Kempland Bukovec v termínu od 10.1.2022 do 14.1.2022 dopoledne. Realizace výjezdového lyžařského kurzu je závislá na aktuální epidemické situaci!

Číst dále ...
V pátek 3. 12. čeká na děti "Čertovský den", kdy nebude chybět ani mikulášská nadílka :)

Číst dále ...
Naši milí kamarádi z Čajkovičky. Nejkrásnější svátky v roce se k nám blíží a my jsme se letos již druhým rokem rozhodli pomáhat a zapojit se do krásného projektu - KRABICE OD BOT. Snad každé dítě se na Vánoce těší, ale jsou i děti, které takové štěstí bohužel nemají, a proto jsme se i v letošním roce rozhodli pomáhat...

Číst dále ...
ZMĚNA programu akce "Svatomartinské putování"

Číst dále ...
V úterý 26. 10. 2021 budeme mít v MŠ "STRAŠIDLÁCKÉ DOPOLEDNE". Děti uvítáme ve strašidláckých kostýmech. Předem děkujeme rodičům za splupráci:)

Číst dále ...
Dýňové hrátky s rodiči proběhnou v pondělí 25. 10. 2021.

Číst dále ...
V úterý 19. 9. 2021 máme v MŠ "BRAMBOROVÝ DEN". Tento den si děti mohou přinést bramboru, ozdobené triko apod. Předem děkujeme rodičům za splupráci:)

Číst dále ...
V pondělí 18. 10. 2021 navštíví poprvé knihovnu třída "Žabiček" na téma "Rákosníček a příroda".

Číst dále ...
V úterý 12. 10. 2021 se předškoláci seznámí s "florbalem". Hlavním cílem bude seznámit děti s tímto sportem, naučit je základní pohybové dovednosti a základní florbalové dovednosti (práci s florbalovou holí a míčkem, vnímání kolektivní hry, základní pravidla florbalu atd.)

Číst dále ...
V úterý 12. 10. 2021 navštíví "Berušky" poprvé knihovnu.

Číst dále ...
Ve středu 29. 9. 2021 máme v MŠ "JABLÍČKOVÝ DEN". Děti si mohou přinést jablíčko, ozdobit triko apod. Na děti čeká zábavné dopoledne a "jablíčkové dobroty":)

Číst dále ...
V úterý 21. 9. 2021 si zacvičí v tělocvičně ZŠ U Studny Berušky.

Číst dále ...
Děti si dopoledne užily velké překvapení. Navštívil je Michal Nesvadba z Kouzelné školky, který vykouzlil na dětských tvářích úsměv s pomocí své nejnovější interaktivní show.

Číst dále ...
Žabičky si půjdou 14. 9. 2021 poprvé zacvičit do tělocvičny ZŠ U Studny.

Číst dále ...
Žabičky navštíví 9. 9. 2021 knihovnu v Karviné Mizerově, aby si zasoutěžily s pohádkovými postavami, zatančily s Hopsalínem a zakouzlily s Radanou.

Číst dále ...
První den přivítal děti před školkou klaun z Balónkova.

Číst dále ...
Žádáme rodiče o dodržování aktuálních hygienických opatření MŠ (jeden rodič na dítě, správně nasazený respirátor po celou dobu konání třídních schůzek, použití desinfekce u vchodu do MŠ). Děkujeme :)

Číst dále ...
Prosíme rodiče o respektování níže uvedených pravidel. Předem vám děkujeme za jejich dodržování.

Číst dále ...

100

dětí
v MŠ


4

třídy
v MŠ


10

odborných
pedagogů


200

aktivit
přes rok

"Učit se bez přemýšlení je zbytečné. Přemýšlet bez učení je nebezpečné."

Konfucius

"Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole."

Karel Čapek

„Učte se, jako byste se hnali za někým, koho nemůžete dohonit, a jako by to byl někdo, koho nechcete ztratit!“

Konfucius

„Pamatujte si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům, nebude na světě mír.“

Jan Masaryk

„Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“

Julian Tuwim
Copyright © 2004-2020 Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné. Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů nebo obrazové dokumentace pouze se souhlasem provozovatele.